Niechorze to malownicza miejscowość w północnej Polsce która jest popularnym kurortem wypoczynkowym z wieloma atrakcjami, w tym nadmorskimi plażami, klifami i jeziorem a restauracje w Niechorzu słyną z pysznego jedzenia. Dowiedz się, co warto zobaczyć w Niechorzu i okolicach.
Niechorze to wieś w gminie Rewal, położona na południowym wybrzeżu Polski. Na północy znajduje się Morze Bałtyckie i jezioro Liwia Łuża, natomiast na południu Morze Bałtyckie. Niewiele osób mieszka tu na stałe. Według ostatnich danych GUS w Niechorzu zarejestrowanych było tylko 979 mieszkańców zamieszkałych w pełnym wymiarze czasu pracy. Niechorze zajmuje powierzchnię 4,09 km2. Niechorze było kiedyś przede wszystkim wioską rybacką, ale jego walory szybko sprawiły, że już w 1870 r. stał się popularnym celem wycieczek turystycznych. Przybyli tu pierwsi letnicy i do 1947 r. od strony plaży funkcjonował tu pawilon kąpielowy ze zjeżdżalnią wodną. Zwiedzający mieli do wyboru nie tylko kwatery prywatne, ale także cztery hotele i 19 pensjonatów – wszystko to przed 1947 r., kiedy Polska znajdowała się pod rządami komunistów, po zakończeniu II wojny światowej niespełna dwa lata wcześniej.
Główne atrakcje Niechorza
Do najpopularniejszych atrakcji Niechorza należą te oferowane przez naturę. Część północna to trzy strzeżone kąpieliska, które zajmują 500 m linii brzegowej, z szeroką, piaszczystą plażą i wydzieloną strefą dla psów. Często można tu zobaczyć pływające mewy białogłowe, mewy siodełki, kaczki krzyżówki, biegusy zmienne i foki szare. Jest też duży klif, z którego roztaczają się spektakularne widoki. Dodatkowymi atrakcjami na plaży są zjeżdżalnie i bananowce czy rejsy statkami wycieczkowymi. W regionie Niechorza jest naprawdę wiele pięknych atrakcji. Jedną z najpiękniejszych jest latarnia morska na wysokim klifie, nad Bałtykiem, gdzie została zbudowana w 1866 roku. Latarnia uległa zniszczeniu podczas II wojny światowej i została naprawiona trzy lata później. Dziś latarnia nadal jest używana i można ją zwiedzać i wchodzić na samą górę. Obok znajduje się również domek latarnika oraz dwa budynki gospodarcze z ogrodem za nim z murowanymi płotami i bramami. W Niechorzu znajdziecie także takie perełki jak Muzeum Rybołówstwa Morskiego przybliża zawód rybaka oraz prezentuje kulturę Pomorza. Motylarnia pokażę Wam piękno motyli, a Park Miniatur Latarni Morskich to 29 eksponatów w skali 1:10 otoczonych kolorowymi kwiatami.
Niechorze to także gastronomia i przepyszne jedzenie
Niechorze, jak każda nadmorska miejscowość przede wszystkim słynie ze smażonych ryb ale jeśli masz ich już dość podczas pobytu nad morzem lub najzwyczajniej na świecie nie jesteś ich fanem to na szczęście nie musisz się o nic martwić. Gastronomia w niechorzu to nie tylko ryby i trzeba przyznać że nie jedna restauracja w tej miejscowości zrobiła na nas ogromne wrażenie. Jedną ze szczególnie polecanych zarówno przez wielu turystów jak i lokalsów jest „Tawerna pod wodnikiem” która słynie nie tylko ze świeżo złowionych ryb, ale też dań kuchni polskiej i śródziemnomorskiej w tym zupy, pizze i makarony więc większość z nas znajdzie tam coś dla siebie. Restauracja znajduje się na samym brzegu plaży a jej typowo marynistyczny klima tej restauracji doskonale współgra z urokiem miasteczka i zdecydowanie przypadnie do gustu wszystkim którzy właśnie po to żeby go odczuć wybierają się nad morze.